Witaj na Etnobazarze. Pozwól się oczarować jego magią.

Cały świat w jednym miejscu


EtnoBazar powstał z pasji podróżowania oraz fascynacji pięknymi przedmiotami wykonanymi ręcznie przez rzemieślników z różnych regionów Ziemi. W zamyśle ma zapewnić odwiedzającemu online'owe doświadczenie prawdziwego targu, z jego zapachami, smakami i rękodziełem artystycznym.

„Etno” oznacza dla nas autentyczność, twórczość dbającą o zachowanie tradycji i kultury mieszkańców ziem, z których się wywodzi. Afrykańską, amerykańską, azjatycką oraz europejską – cenimy bowiem nie tylko to, co pochodzi z daleka, lecz także to, co nam bliskie: polską sztukę inspirowaną folklorem, meble i dodatki w stylu włoskiej Toskanii, smaki i zapachy francuskiej Prowansji, przedmioty powstałe w duchu rustykalnej Brytanii.

Jak to się zaczęło?

Kochamy wojaże! Podróżując po najodleglejszych częściach globu, zwoziliśmy do domu niepowtarzalne pamiątki z każdego miejsca, jakie odwiedzaliśmy. Azja, Europa, Meksyk, Indie, czasem Polska z jej regionalnym folklorem – przedmioty nabyte w drodze zdobiły nasze domy, cieszyły oczy naszych przyjaciół. Wreszcie pojawiły się prośby o to, by przywieźć więcej tego typu pamiątek z kolejnej wyprawy. Tak powstał sklep EtnoBazar.pl – miejsce w Internecie, gdzie można zaopatrzyć się w produkowane często w jednym egzemplarzu przedmioty z czterech stron świata.

Serwis

Wkrótce okazało się, że nie jesteśmy z naszą pasją sami. Zaczęli do nas dołączać ludzie, których – tak jak nas – fascynuje sztuka, kultura i tradycje różnych krajów. Tak powstał serwis EtnoBazar.pl. Już nie „stoisko” jednego sprzedawcy, lecz miejsce, gdzie oferujący piękne i oryginalne wytwory pracy ludzkich rąk, mogą spotkać się z tymi, którzy pragną się nimi otaczać. Chcemy promować tutaj nie tylko sztukę rękodzielniczą i elementy wyposażenia domu. Naszym celem jest zaoferowanie klientom wszystkiego, z czym kojarzy się prawdziwy bazar. Za pośrednictwem EtnoBazar.pl można zatem kupować i sprzedawać także m.in. naturalne kosmetyki, modę czy muzykę charakterystyczną dla różnych regionów Ziemi. Jesteśmy otwarci na wszystko, co piękne, naturalne i niepowtarzalne.

Etnobazar w liczbach


5 lat działalności
95 otwartych sklepów
10900 zadowolonych klientów
27000 sprzedanych przedmiotów

Wyszukaj coś dla siebie

Cenisz rzeczy niepowtarzalne, klimatyczne, nieskażone masową produkcją i supermarketem? Jeśli tak, EtnoBazar.pl to dla Ciebie świetne miejsce na zakupy. Tu znajdziesz przedmioty, które idealnie odpowiedzą na Twoją potrzebę autentyczności. Oferty naszych sprzedawców pochodzą z różnych miejsc, służą różnym celom, ale łączy je jedno – są piękne i unikatowe, powstają z poszanowaniem tradycji i kultury regionu, z którego pochodzą.

Podróżuj i zarabiaj

Kochasz podróżować? W trakcie swoich wyjazdów potrafisz wypatrzyć ciekawe lokalne rękodzieło? Przedmioty, które mogłyby spodobać się Twoim przyjaciołom, rodzinie, ludziom spotkanym na ulicy Twojego miasta? Sprawdź, czy spodobają się także odwiedzającym serwis EtnoBazar.pl! Zaproponuj im możliwość zakupu – utwórz konto sprzedawcy albo Etnosklep i wystaw swoje przedmioty w serwisie. W ten sposób możesz... zarobić na kolejną wyprawę.

Sprzedawaj i zarabiaj

Przywozisz, sprowadzasz lub wytwarzasz piękne przedmioty bądź naturalne czy też etniczne kosmetyki? Z Polski, Europy, świata? Nie masz własnego sklepu online, albo nawet go masz, ale szukasz dodatkowych możliwości prezentacji swojej oferty? Dołącz do nas! Bez nowych kosztów – zakupu domeny, utrzymania serwerów, inwestycji w marketing. Te koszty bierzemy na siebie. Ty tylko zakładasz u nasz własny Etnosklep, wystawiasz przedmioty i już - zaczynasz zarabiać.

UWAGA – jeśli sprzedajesz już przedmioty na Allegro, możesz łatwo wystawić je na EtnoBazar.pl, korzystając przy wystawianiu z przycisku „Importuj z Allegro”. Serwis skopiuje nazwę, cenę, opis i zdjęcia towaru.

Bezpieczeństwo


Wskazówki

Zadbaj o to, by Twoje zakupy w EtnoBazar.pl były bezpieczne.

Oto kilka wskazówek dla osób, które chcą kupować bezpiecznie:

 • kupuj u Zaufanych sprzedawców
 • kieruj się ocenami
 • wybieraj bezpieczne formy płatności u sprzedawców, których nie znasz (dotPay, PayPal, płatność przy odbiorze lub za pobraniem)

W przypadku, gdyby mimo podjętych środków bezpieczeństwa coś poszło nie tak, skontaktuj się z nami! Postaramy się pomóc.

System ocen

W serwisie EtnoBazar.pl funkcjonuje system ocen, pozwalający weryfikować kontrahenta przed dokonaniem transakcji.
Oceny użytkownikom serwisu wystawiają jedynie inni użytkownicy serwisu, którzy posiadają rozszerzone (pełne) konto w serwisie EtnoBazar.pl.

Kupujący może ocenić Sprzedającego w sposób następujący:

 • oceniając transakcję jako pozytywną, neutralną lub negatywną
 • może ocenić jakość przedmiotu w skali 1-5 gwiazdek
 • może ocenić jakoś obsługi w skali 1-5 gwiazdek

Sprzedający może ocenić Kupującego, oceniając transakcję jako pozytywną, neutralną, negatywną.

Zakupy


Metody płatności

Serwis udostępnia kilka alternatywnych opcji płatności:

 • Przelew tradycyjny - wpłata należności na podane przez sprzedającego konto.
 • Przelew internetowy - forma płatności szybsza i bezpieczniejsza od przelewu tradycyjnego, dokonywana z konta kupującego bądź za pośrednictwem jego karty kredytowej. Obsługiwana przez system płatności internetowych dotPay.
 • Płatność z PayPal - płacąc z systemem PayPal, nie ujawnia się sprzedającemu swoich danych finansowych. Aby płacić lub sprzedawać w ten sposób, należy założyć darmowe konto.
 • Płatność przy odbiorze - w przypadku odbioru osobistego.
 • Płatność za pobraniem - na ręce kuriera w momencie otrzymania paczki.

Sposoby dostawy

EtnoBazar.pl oferuje kilka alternatywnych sposobów wysyłki. Ostateczną decyzję, co do tego, jak wysyłany jest towar, podejmuje sprzedawca.

 • Przy płatności z góry są to: paczka pocztowa priorytetowa, paczka pocztowa ekonomiczna, przesyłka kurierska, list polecony priorytetowy, odbiór osobisty po przedpłacie, paczka pocztowa chroniona, bądź darmowa dostawa.
 • Przy płatności przy odbiorze są to: przesyłka pobraniowa, przesyłka pobraniowa priorytetowa, przesyłka kurierska pobraniowa lub odbiór osobisty.

UżytkownicyMasz pytania?


Napisz do nas

Newsletter

 • Logowanie
 • Rejestracja
 • Przypomnienie hasła